Pohyb
Pohyb v době koronaviru a jak správně cvičit online
Nový rok je typický pro předsevzetí spojená se změnou stravování a pohybem. Koronavirus nám bohužel pohybovou aktivitu neustále komplikuje a řešením je pohyb na čerstvém vzduchu nebo domácí cvičení.
Více zde >Pohyb o Vánocích versus vanilkové rohlíčky – kolik jich spálíte, když se hýbete?
Vánoce jsou za dveřmi, a jak jistě víte, je potřeba být i v tomto čase pohybově aktivní a neprolenošit celé svátky u pohádek s cukrovím na dosah ruky.
Více zde >Hubnutí po porodu II. část. S pohybem začínejte opatrně a snažte se zařadit i odpočinek
Zařazení cvičení po porodu může nejenom pomoci k redukci hmotnosti, ale také zpevní povolené břišní svaly, svaly dna pánevního a zpevní i svaly zádové. S cvičením však začínejte postupně.
Více zde >Jak se správně hýbat s nadváhou a obezitou? - 3. část
V posledním článku naší minisérie o pohybu s kily navíc se blíže podíváme na výhody skupinových lekcí, specifika online cvičení a řekneme vám, jak si vybrat to správné.
Více zde >Jak se správně hýbat s nadváhou a obezitou? - 2.část
Jaké pohybové aktivity kromě chůze můžete beze strachu praktikovat i s kily navíc? A proč může být běh, který aktuálně zažívá boom, pro někoho vyloženě nevhodný? Začtěte se do druhého dílu naší minisérie o pohybu s kily navíc.
Více zde >Jak se správně hýbat s nadváhou a obezitou?
Pokud nosíte kila navíc, víte, že nemůžete jen tak skákat v tělocvičně s ostatními. Je důležité, abyste si vybrali pohyb, při kterém nebudete zbytečně přetěžovat vaše klouby, páteř, oběhovou a dýchací soustavu. Jaké druhy pohybové aktivity jsou vhodné?
Více zde >8 chytrých tipů, jak zvýšit každodenní pohyb
Když se řekne pohyb, vybaví se nám současně i obrázek fitcentra či posilovny a k tomu pořádně propocené tričko. Vůbec to tak ale vypadat nemusí...
Více zde >Jak začít cvičit?
Před započetím jakékoli pohybové aktivity je vhodné znát svou aktuální fyzickou kondici a pokud máte zdravotní problémy, tak vhodnou pohybovou aktivitu zkonzultovat s lékařem.
Více zde >Jak často, jak intenzivně a jak dlouho cvičit?
Vzhledem k tomu, že každý jsme jiný, máme jinou fyzickou zdatnost, jinou motivaci, není možné přesně určit jak často, jak intenzivně a jak dlouho byste měli cvičit. Avšak existují obecná doporučení, kolik času pohybu věnovat.
Více zde >Proč začít cvičit?
Pohyb nám přinese psychickou pohodu, zlepší kvalitu našeho života a mimo to pohybová aktivita pomáhá spolu s vhodným jídelníčkem regulovat naši hmotnost.
Více zde >Druhy pohybových aktivit vhodných nejen pro obézní
Nejpřirozenějším pohybem pro člověka je chůze, je vhodná pro všechny věkové i váhové kategorie. Denně bychom měli ujít asi 10 000 kroků. Při chůzi spálíte cca od 850 do 3000 kJ/hod podle rychlosti chůze, náročnosti terénu a své váhy.
Více zde >Jednoduché tipy ke zvýšení pohybové aktivity
Pravidelná chůze významně pomáhá, zkuste tedy například plánovat pravidelné procházky s přáteli, pracovní schůzku na čerstvém vzduchu při procházce, s pejskem apod.
Více zde >Co jíst před cvičením a co jíst po něm
Pro maximální sportovní výkon, zvyšování kondice, vytrvalosti, síly i pro redukci váhy je důležité nejen to, co jíme v době před cvičením, ale již od samého rána a v mnoha případech i den před cvičením.
Více zde >