Kurz "mindful eating" (nový psychologický přístup k terapii obezity) se cvičením NIA


Průměrné hodnocení: 5
Hodnotil: 1 uživatel
Upřesnění místa:
ZŠ Plamínkové
Plamínkové 1593/2
Praha 4 14000
Zobrazit na mapě

Lektor:
Dagmar Jackson

Termín: 15.01.2019 - 05.03.2019

Cena: 2800 Kč

Kurz "mindful eating" (nový psychologický přístup k terapii obezity) se cvičením NIA již skončil a nelze jej tedy objednat

Termíny kurzu

DenČasDatum
Úterý18:00 - 21:0015.01.2019Každý týden

Kurz se skládá z 1 hodiny pohybové aktivity (cvičení NIA od 18 do 19 hodin) a následného kurzu mindfulness (od 19.15 do 21 hodin).  

Pro koho je kurz určen?

Snídáte či obědváte v poklusu, ve stoje, nebo si při jídle čtete noviny nebo maily? Zobete brambůrky u televize a pak žasnete, že pytlík je rázem prázdný? Je vaším problémem jídlo navíc nadplán, kdy jíte proto, že cítíte vůni jídla nebo se neovládnete při oslavách? Jste emočním jedlíkem, kdy jídlem řešíte stres nebo si jím umocňujete pohodu?

Pokud neustále zápasíte s tím, co máte jíst (máte problematický vztah k jídlu) a nejste spokojeni se svým tělem, tento kurz je vhodný právě pro vás. Bez ohledu na to, kolik vám je let, jak vypadáte, anebo kolik vážíte, boj s jídlem a nadměrně kritický postoj ke svému tělu je v dnešní době téma velké většiny lidí. Téměř každý by si přál vypadat lépe a mít lepší vztah ke svému tělu. Cílem kurzu je nastartovat jeho účastníky k tomu, aby dokázali ocenit potěšení, které nám jídlo přináší, aby našli způsob, jak si vychutnat pocit, když se jejich tělo hýbe, aby dokázali překonávat těžkosti ve svém životě bez pomoci jídla. Jídlo se může stát důvěrným přítelem ve chvílích, kdy zažíváme stres, nespokojenost, frustraci, když se nudíme, anebo i když jsme šťastní. Často jíme automaticky. Naučíme se jíst tak, aby jídlo bylo radostí a ne starostí.

 

Je kurz určen nováčkům nebo zasloužilým účastníkům kurzů STOBu?

Kurz je určen především absolventkám a absolventům základních kurzů, kteří se chtějí dále scházet a podporovat ve svém snažení, být pod odborným vedením a dozvědět se nové poznatky, které jim pomohou v trvalém udržování optimální váhy. Absolvování základního kurzu ale není podmínkou a zúčastnit se mohou i "chroničtí dietáři", kteří "prohubli život" a chtějí problém vyřešit již natrvalo.

Využijte tedy příležitosti k účasti v tomto kurzu s novou metodikou, kde je stěžejním tématem nejen co jíte, ale jak jíte a proč jíte. V tomto kurzu nečekejte povídání o výživě – tedy co jíst. Dozvíte se, jak máte jíst, když máte hlad a jak jíst jenom tolik jídla, kolik skutečně potřebujete. Dozvíte se, jak si vychutnat každé sousto a začnete si pokládat otázku: „Po čem skutečně hladovím?“...

... více


Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

Anna .
Velice milá lektorka vede zajímavý kurz. Přístup k hubnutí pro mne byl ze začátku velice nezvyklý. Na kurzu se i medituje. Princip kurzu spočívá v naučení naslouchání vlastního těla a intuice, místo pečlivého počítání kalorií.

Nejbližší plánované akce


8 týdenní cesta k šťastnějšímu a štíhlejšímu životu


Pokračování úspěšné konference.