Kurz všímavého jedení - pokračující kurz zdravého hubnutí se cvičením


Průměrné hodnocení: 5
Hodnotilo: 6 uživatelů
Upřesnění místa:
ZŠ Plamínkové
Plamínkové 1593/2
Praha 4 14000
Zobrazit na mapě

Lektor:
Mgr. Petra Mocová
petramocova@stob.cz
606 420 636

Termín: 25.04.2019 - 23.05.2019

Cena: 1800 Kč

Chci se zúčastnit kurzu


Termíny kurzu

DenČasDatum
Čtvrtek18:00 - 21:0025.04.2019Každý týden

Srdečně vás zveme na kurz všímavého jedení, který propojuje moderní přístup k řešení nadváhy a obezity - všímavost (neboli mindfulness) s pohybovou aktivitou. 

Kurz obsahuje 5 lekcí, na kterých se společně s lektorkou a psychoterapeutkou Petrou Mocovou zaměříte především na psychickou stránku hubnutí. Protože zdravá a trvalá redukce hmotnosti začíná a končí v hlavě.


O čem kurz všímavého jedení je?

Zdravá výživa by se dnes dala přirovnat k džungli. Každou chvíli se objevují nové výživové směry a doporučení, které si častokrát i protiřečí. Existuje nespočet návodů „jak jíst zdravě a vyváženě“. My se však ve STOBu se snažíme o to, aby si lidé našli při hubnutí svoji vlastní cestu, která jim bude nejlépe vyhovovat.  Co, kolik, v jakém množství a jak bychom měli jíst je tzv. „vnější moudrost“. Neméně důležitá část je ale i naše „vnitřní moudrost". Protože každý jsme jiný a máme jiné potřeby a preference.

Tento kurz klade důraz právě na rozvíjení této vnitřní moudrosti – tedy propojení mysli s naším emočním a tělesným prožíváním, především ve vztahu k jídlu. Budeme se zabývat otázkou, co opravdu potřebujeme, po čem skutečně hladovíme.

Nezřídka totiž jíme ze stresu, abychom se vyhnuli prožívání nepříjemných emocí nebo naopak abychom ještě umocnili vlastní pocit pohody (jíme "za odměnu").


Jak se kurz liší od základního kurzu zdravého hubnutí?

Kurz je určený především absolventům základního kurzu. Jeho absolvování ale rozhodně není podmínkou pro nástup do kurzu!

Oproti základnímu kurzu  se  lektorka Petra Mocová bude zabývat spíše než tím, co jíte, proč jíte a jak jíte. Bude vás provádět technikami, které vám usnadní dostat se do kontaktu s vaším prožíváním. Budeme si zkoušet jíst všímavě, všemi smysly, zkoumat jaké jsou naše opravdové potřeby (rozdíl mezi fyzickým a emočním hladem), jak poznáme pocit nascení...

Dnešní doba je uspěchaná a klade na nás nároky dělat věci rychle, spíše v režimu autopilota. Tak často ztrácíme kontakt sami se sebou. Tento kurz bude vstupní branou do všímavé pozornosti (z angličtiny mindfulness – dnes populární směr na redukci stresu a jiných obtíží), především ve vztahu k jídlu.

Kurz je určen všem lidem, kteří chtějí zlepšit svůj vztah k...

... více


Hodnocení uživatelů

Pro psaní recenzí se musíte přihlásit

iveta S.
Kurz mě překvapil svou koncepčností, předčil moje očekávání protože se v něm prolínalo vše co s hubnutím souvisí. Včetně vytvoření dobré party se stejným cílem a to hlavně díky úžasnému vedení skvělé lektorky.
Ivana K.
Skvělý kurz! Výborná lektorka, cvičení mi vyhovovalo. V kurzu jsem se naučila přemýšlet nad tím, co jím a sestavit si vyvážený jídelníček po kterém hubnu! Ivana K.
Daniela D.
Všechno výborné!
Lucie B.
Kurz byl super - zejména se sešla výborná parta, kdy i velké procento vydrželo až do konce. Lektorka výborná, cvičení - bohužel aerobik, ale ono to asi moc jinak nejde.
Alena B.
Skvělý kurz se skvělou lektorkou i cvičitelkou, velmi mi pomohl. STOB mohu všem doporučit!
robsteckrobert@seznam.cz
S kurzem jsem byl velmi spokojený, výborně vedené vyvážené cvičení a perfektně podaná teoretická část, hodnotím velká 1*

Nejbližší plánované akce


8 týdenní cesta k šťastnějšímu a štíhlejšímu životu


Pokračování úspěšné konference.